Muzeum Browaru Żywiec

Podczas naszej ostatniej wizyty w polskich górach zdecydowaliśmy się odwiedzić pewne muzeum. Jako, że jesteśmy miłośnikami piwa wybór padł oczywiście na Muzeum Browaru Żywiec! 🙂 Sporo dobrego słyszeliśmy o tym obiekcie. Muzeum ciekawe nowoczesne, interaktywne, gdzie nudzić się nie sposób. W końcu coś nowego, nieoklepanego. Podczas wizyty możemy poznać składniki jakich używa się do produkcji piwa. Przeniesiemy się nawet do 1856 roku, w którym to założono browar. W XIX wieku odwiedzimy prawdziwą karczmę i posłuchamy wypowiedzi oberżysty! Zwiedzanie można również połączyć z wejściem na zakład produkcji i zobaczyć jak powstaje ten złocisty trunek. Mamy porównanie z jednym z najsłynniejszych tego typu kompleksów świata – Muzeum Carlsberga w Danii. I wiecie co? Zdecydowanie nie mamy się czego wstydzić! A w wielu aspektach nasz obiekt jest nawet lepszy! Warto poświęcić czas na zwiedzanie.

Informacje praktyczne:
Koszt biletu: 30 zł (35 zł wraz z odwiedzeniem hali produkcji)Czas zwiedzania: 2 godziny

Muzeum znajduje się jakby inaczej – w Żywcu. Dostępny parking więc z parkowaniem nie ma problemu. Po wizycie możemy zrobić zakupy w sklepie firmowym oraz napić się super świeżego browaru prosto z fabryki. Smak takiego piwa – fantastyczny!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJuż samo wejście do muzeum zapowiada ciekawą przygodę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrzekrój wszystkich rodzajów piw kiedykolwiek produkowanych przez Żywca. Trochę się tego uzbierało.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMakieta całego terenu browaru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATrzy składniki bez jakich nie może się obejść dobre piwo – woda, słód oraz oczywiście chmiel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAWspaniała projekcja podczas, której przenosimy się ponad 100 lat w przeszłość. Można wysłuchać opowieści karczmarza, który przyjemnym staropolskim językiem ukaże jak mogła wyglądać rozmowa w tamtych czasach podczas wizyty w karczmie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERARealistycznie odtworzony bar w początku zeszłego wieku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAKażdy odwiedzający może skorzystać z wielu interaktywnych elementów. Po takiej wizycie wiedza o piwie zdecydowanie wzrasta! Nawet jeśli nie jesteś wielkim fanem browaru – tutaj będziesz bawił się znakomicie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAW wielkich tubach widać jak różne gatunki piwa mogą się od siebie różnić. Oczywiście to nie tylko smak, ale też kolor, aromat czy mętność.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWizytę można połączyć również ze zwiedzaniem produkcji. Zakład najprawdziwszy aktualnie produkujący piwa, które trafiają na sklepowe pułki. Niestety nie można wewnątrz robić zdjęć dlatego ta część zostanie póki co dla Was tajemnicą 🙂 Odkryjecie ją gdy sami odwiedzicie Muzeum Browaru!

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s