Granada

Granada – kolonialna perła Nikaragui

Od pierwszego momentu, gdy zajechaliśmy do tego miasta od razu zostaliśmy zauroczeni. Jedno z najstarszych miast w kraju, założono w 1524 roku. Mówi się również, że to jedno z pierwszych europejskich miast na terenie Ameryki Łacińskiej. Do dziś, szczególnie centrum, zachowane jest w zadbanym, kolorowym stylu. Przez stulecia rywalizowało z Leon o miano stolicy. Dziś nadal konkurują, tyle że o tytuł największej atrakcji turystycznej kraju. W naszej opinii? Granada zdecydowanie wygrywa. Nie tylko z powodu zachowanych licznych zabytków architektury. Główny plac, odchodzące od niego uliczki pełne są klimatycznych restauracji oraz sklepików. Wszystko zrobione ze smakiem no i przede wszystkim z mega przyjemną atmosferą. Granada trafia do ścisłego TOP najfajniejszych miast w jakich do tej pory byliśmy! 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPanorama na plac centralny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW samym centrum znajduje się plac. Wokół niego życie tętni od rana do późnego wieczoru. W odchodzących od niego uliczkach znajduje się masa restauracji i sklepików.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKolonialny klimat ulic spodoba się każdemu. Tego typu charakter kojarzony jest raczej z Kubą czy Kolumbią…niemniej jednak Granada i jej atmosfera z pewnością jest czymś unikatowym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERACatedral de Granada. Chyba główny punkt orientacyjny w centrum. Za symboliczną opłatą można wejść na dzwonnicę i delektować się wspaniałą panoramą miasta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGdyby ktoś miał ochotę możliwa jest przejażdżka kolorową dorożką. Konie nadal są używane w całej Nikaragui jako zwierzęta robocze. To bardzo częsty widok na ulicach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKobiety w ludowych strojach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW całej Nikaragui dość łatwo spotkać cinkciarzy. Kurs w jakim wymieniają walutę jest bardzo dobry, nie należy się obawiać oszukania. To normalna praca. Tak czy inaczej wiadomo, że zawsze trzeba mieć się na uwadze tak na wszelki wypadek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGuadalupe Church  – zbudowany w 1626 roku kościół to jedna z największych atrakcji architektonicznych miasta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW większości knajpek zjemy na prawdę smacznie. Wystarczy oddalić się ledwie kilka uliczek od centralnego placu, a będzie nie tylko smacznie, ale i bardzo tanio.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERANawet gdy oddalimy się odrobinę od centrum uliczki nadal zachowują genialny klimat. Nikaragua jest biednym krajem jednak pełno tam kolorowych, fajnie utrzymanych domków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s